kujawskie zioła cuiavian herbs logo
menu menu
visual visual visual

Usługi

baner

Suszymy

Podstawowy proces przy produkcji ziół. Kujawskie Zioła posiadają kilka tysięcy m² specjalistycznych suszarni podłogowych i taśmowych.

Chłodzimy

Nowoczesna chłodnia spełnia wszelkie wymogi sanitarne i certyfikaty potrzebne dla branży spożywczej.

Mrozimy

Tunele mroźnicze oraz komory szokowe o wysokiej wydajności zapewniają wysoką jakość i bezpieczeństwo mrożenia.

Kroimy

Krojenie ziół to podstawa działań z praktycznie wszystkimi ziołami i jeden z pierwszych procesów podczas przerobu. Jesteśmy zwolennikami pozyskiwania całych produktów, które dopiero pod naszym nadzorem są krojone na: liście, kwiaty, korzenie, korę i ziele.

Mielimy

Posiadamy wyspecjalizowane młyny i urządzenia do mielenia. Podobnie jak w krojeniu preferujemy przekazywanie do mielenia surowce w całości aby mieć pełną kontrolę nad jakością zmielonych produktów

Sortujemy

Separujemy liście, kwiaty, łodygi, korzenie w taki sposób aby zapewnić najwyższą jakość. Za pomocą podciśnienia powietrza odseparowujemy niepożądane łodygi czy kamienie. Dzięki detektorom metali jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo Waszego produktu.

Sterylizujemy

Sterylizacja to proces, w którym za pomocą pary usuwamy zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Szybki proces zapewnia wysoką jakość. Główną zaletą jego stosowania jest wysoka skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybkość.

Dezynsekujemy

Zwalczanie szkodników to problem, z którym również sobie radzimy i to bez szkody dla środowiska. Proces fumigacji polega na tym, że przy użyciu naturalnego CO2 szkodniki są zwalczane w sposób prosty, niezawodny i bezpieczny.

visual visual visual